Вітаю Вас, Гість
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 »

Інститут продовжує здійснювати методичний супровід курсу «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей», який є частиною проекту ЮНІСЕФ-НаУКМА «Комплексна психосоціальна підтримка дітей, підлітків та сімей, що постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні».

Так, 20 березня ц.р. відбувся семінар-тренінг, на якому спеціалісти психологічної служби закладів освіти області розглянули особливості упровадження вказаного навчального курсу. Тренер Тетяна Артеменко здійснила огляд досягнень проекту і курсу упродовж 2015-2018 років у розрізі проведених навчань, здійснюваної практики та супервізійного супроводу діяльності фахівців. Практичні психологи та соціальні педагоги поділилися успіхами та запитами, було розглянуто ряд кейсів та визначено загальні завдання для подальшої реалізації завдань курсу.

... Читати далі »

Переглядів: 701 | Додав: psycommunity | Дата: 20.03.2018 | Коментарі (0)

Щодо надання психологічної допомоги суб’єктам освітнього процесу та іншим користувачам психологічних послуг у ситуації військового конфлікту обласний центр практичної психології та соціальної роботи повідомляє наступне.

Практичні психологи та соціальні педагоги навчальних закладів Черкаської області надають безпосередню допомогу дітям та сім'ям учасників АТО у відповідності до завдань, поставлених галузевим міністерством.

Зокрема, за період з серпня 2014 по травень 2015 рр. допомога була надана 875 особам з числа дітей та сімей, учасників АТО. Роботу здійснювали близько 200 спеціалістів.

... Читати далі »

Переглядів: 370 | Додав: psycommunity | Дата: 16.03.2018 | Коментарі (0)

Відповідно до плану роботи комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» з 19 по 23 лютого 2018 року на сайті закладу проходить науково-практична Інтернет-конференція «Використання гуманітарних ресурсів для розвитку засад психологічного здоров'я в закладі освіти».

У конференції беруть участь працівники психологічної служби, педагоги, методисти, керівники освітніх закладів та установ та їх заступники. Статті та тези виступів учасників популяризують сучасні форми, методи, технології та підходи у роботі педагогічних працівників і освітніх закладів області.

На конференції працюють секції за такими напрямками:

... Читати далі »

Переглядів: 506 | Додав: psycommunity | Дата: 21.02.2018 | Коментарі (0)

Як утримати персональні кордони? Під таким гаслом 24 січня ц.р. у кількості восьми осіб зібралась інтервізійна група для практичних психологів та спеціалістів суміжних галузей.

Обговорювались ситуації та маркери, які допомагають зрозуміти про власні кордони, кордони іншої людини та характер взаємодії, розглядались некорисні установки, описані КП-терапевтами, а також ознаки здорових стосунків. Виконувались вправи на розвиток сенситивності. Було багато рефлексії про власні способи побудови та утримання кордонів. Учасники отримали домашнє завдання. Наступного разу тема буде продовжена. Для бажаючих приєднатися домашнє завдання також актуальне. Про наступну дату дізнавайтеся з анонсів у ФБ.

На сайті у фотоальбомах: http://psycenter.at.ua/photo/interviziji/intervizija_2018_01_24/56

Подія у ФБ: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1388329087943761&type=3 (для перегляду потрібна реєстрація у групі)

Переглядів: 479 | Додав: psycommunity | Дата: 24.01.2018 | Коментарі (0)

11 січня ц.р. на базі КЗ «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді ЧОР» працювала обласна педагогічна студія для керівників гуртків початкового технічного моделювання, кіно- та фотоаматорства закладів позашкільної освіти області на тему «Формування інформаційно-комунікативної компетентності педагогів шляхом використання інноваційних технологій навчання».

У питаннях «психолого-педагогічних аспектів безпеки в мережі Інтернет» допомогла розібратись практичний психолог, методист Тетяна Артеменко. Учасники обговорили умови, які дозволяють батькам убезпечити перебування дітей у мережі Інтернет, особливості постійного супроводу дитини, на яку може чигати небезпека, та необхідність забезпечення такого феномену як наставництво. Педагоги розглянули якості та здібності дорослого, які допомагають створювати атмосферу безпеки, зокрема такі як сила «Его» (сила «Я») у дорослого, дотримання дорослим діалогічної позиції у спілкуванні з дитиною та всередині сім'ї, довірливі відносини, близькість з дитиною; раннє задоволення потреб дитини (насамперед, потреб в приналежності, досягненні, автономії, вихованні та розумінні, за Е. ... Читати далі »

Переглядів: 493 | Додав: psycommunity | Дата: 11.01.2018 | Коментарі (0)

Передноворічна інтервізія 27 числа була майже імпровізацією. Зразу скажемо, не було ні ялинок, ні дощику, ніхто не підводив підсумки року. Справедливості ради скажу, що на деревці, схожому на японське, висіла гірлянда, ну і світилася,зрозуміло. Говорили про міжкультурні відмінності, про різні підходи у лікуванні травми, про те, як не варто проводити майстер-класи. А потім про те, як варто - і як навіть дуже бажано. А ще про успіхи з клієнтами. Були справді надихаючі приклади. Практики не було. Зате були фото. І нові люди. Цього разу нас було десятеро. Наступна зустріч ймовірно 24 січня 2018-го.

ФБ: https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1362665380510132/

Фото на сайті: http://psycenter.at.ua/photo/interviziji/intervizija_2017_12_27/53

Переглядів: 451 | Додав: psycommunity | Дата: 27.12.2017 | Коментарі (0)

Ваш покірний слуга виборола ІІ місце на дев’ятому Всеукраїнському конкурсі наукових, навчальних і методичних праць з проблем післядипломної освіти у номінації «Навчальні програми з навчально-методичним забезпеченням». Назва роботи: Фахова підготовка практичного психолога системи освіти : Навч.-метод. комплекс до змістового модуля освітньо-професійної програми підвищення кваліфікації практичних психологів навчальних закладів / Т.Б. Артеменко. – Черкаси: КНЗ ЧОІПОПП ЧОР, 2017. – 264 с.

ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ДЕВ’ЯТОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ НАУКОВИХ, НАВЧАЛЬНИХ І МЕТОДИЧНИХ ПРАЦЬ З ПРОБЛЕМ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

12 Грудня 2017

Дев’ятий всеукраїнський конкурс наукових, навчальних і методичних праць з проблем післядипломної освіти,відповідно до розпорядження УВУПО № 1-рд від 13 лютого 2017 р. та розпорядження ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» № 4-р від 14 лютого 2017 р. проводився під егідою Консорціуму закладів післядипломної освіти із залученням закладів післядипломної освіти – членів Українського відкритого університету післядипломної освіти з метою забезпечення діяльності цих інститутів у єдиному науково-методичному просторі з метою підвищення рівня навчально-методичного і науково-методичного забезпечення освітньої діяльності закладів післядипломної освіти, а також сприяння проф ... Читати далі »

Переглядів: 424 | Додав: psycommunity | Дата: 12.12.2017 | Коментарі (2)

22 листопада ц.р. продовжила роботу інтервізійна група для практичних психологів. Тема – «Розпізнавання маніпулятивних впливів та вихід з ігор». Цього разу у групі працювало 13 фахівців. Після невеликого теоретичного блоку про особливості взаємодії у термінах та концепціях транзакційного аналізу учасники розглянули практичні ситуації. Дві з них стосувалися «ігор у кабінеті психотерапевта» і одна – взаємодії між колегами. Наступна зустріч планується так само на 4-у середу місяця, тема буде продовжена.

ФБ: https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1332277236882280/

Фото на сайті: http://psycenter.at.ua/photo/interviziji/intervizija_2017_11_22/52

Переглядів: 580 | Додав: psycommunity | Дата: 22.11.2017 | Коментарі (0)

Відповідно до плану роботи комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» 07 листопада 2017 року в рамках роботи Школи професійної майстерності працювала супервізійна група «Особливості упровадження навичок кризового консультування». Ведуча – Тетяна Артеменко.

До участі були запрошені працівники психологічної служби, які раніше пройшли навчання за програмою «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей» та упроваджують курс у закладі освіти.

Захід був спрямований на обмін досвідом та удосконалення професійних навичок спеціалістів у роботі з дітьми, педагогами, батьками в рамках зазначеної ... Читати далі »

Переглядів: 614 | Додав: psycommunity | Дата: 07.11.2017 | Коментарі (0)

03 листопада, опановуючи тему «Профілактика залежностей та деструктивної поведінки учнів в професійній діяльності соціального педагога», слухачі курсів (30.10-11.11.2017) розглянули, як можна наповнювати чотири сфери життєвої активності дитини, обговорили шляхи зміни негативних емоційних установок на позитивні, проаналізували соціальні аспекти ігрових транзакцій, що призводять до залежності та спів залежності, а також способи виходу з подібних непродуктивних стосунків. На прикладі випадків з практики учасники заняття змогли знайти відповіді на професійні питання, що стосуються стратегії побудови роботи зі складними підлітками та усвідомлення своїх професійних ролей.

На фото – фрагмент роботи у режимі групової супервізії.

Див. також фотоальбом на сайті: http://psycenter.at.ua/photo/kursi/kursi_socialnikh_pedagogiv_2017_11_03/50

Допис для зареєстрованих у ФБ користувачів: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1319978728112131&type=3

... Читати далі »

Переглядів: 396 | Додав: psycommunity | Дата: 03.11.2017 | Коментарі (0)

Ті, хто цікавиться психологією та саморозвитком, нещодавно мали нагоду отримати позитивний досвід, відвідавши конференцію, що її організував Черкаський осередок Української спілки психотерапевтів (УСП) 28 жовтня 2017 року під назвою «Шляхи до щастя. Інтелект. Емоції. Діяльність. Стосунки. Цілісність».

Напередодні заходу голова осередку організації Олександр Сивак виступив з анонсом: «Ми хочемо показати наскільки великий потенціал у сфері психології та психотерапії мають Черкаси. У нас працюють сильні спеціалісти, кожен з яких успішно розвиває свій напрямок роботи, напрацьовує власні цікаві методики. На конференцію тренерами ми запросили лише практикуючих психологів та психотерапевтів. Тому цей захід буде цікавим і корисним для людей, які цікавляться психологією, або ж мають психологічні проблеми й шукають шляхи їх вирішення». (див. ... Читати далі »

Переглядів: 483 | Додав: psycommunity | Дата: 28.10.2017 | Коментарі (0)

18 жовтня був запущений старий-новий інтервізійний проект для професійного спілкування та розвитку психологів. Усього працювало 10 осіб. Це були фахівці з освіти, медицини, силових структур, коучі та менеджери з продажу. Група познайомилася, сформувала правила, запити та теми для роботи, визначила структуру та частотність зустрічей. Безкоштовна участь була визначена як один із принципів. У процесі роботи було сформовано запити – один по роботі з клієнтом та один стосовно власного професійного зростання. Вдалося попрацювати з першим запитом. Робота проходила у формі групової супервізії. Значна увага надавалася роботі з метафорою та почуттями. Учасники визначили тему та форму роботи на наступну зустріч. Вона стосуватиметься розпізнавання маніпулятивних впливів та виходу з ігор. Зустрічаємося раз у місяць. Група відкрита, приймаємо нових учасників. Відповімо на всі запитання за вказаними в оголошенні телефонами, в ФБ, по вайберу чи мессенджеру.

Оголошення про подію у ФБ у групі «Псі-ком'юніті Черкаси»: https://www.facebook.com/events/1403735029743446/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22370%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Звіт:& ... Читати далі »

Переглядів: 543 | Додав: psycommunity | Дата: 18.10.2017 | Коментарі (0)

04-05 жовтня 2017 р. в інституті пройшов тренінг «Виховання характеру», який проводили Джон Кук та Чарльз Ландрет (Техас, Даллас). Американська культура помітно відрізняється від нашої навіть на рівні розуміння особистих якостей та «джентльменського набору» рис характеру, які вітаються у суспільстві. Поняття порядності у нас більше асоціюється з відповідальністю, ввічливістю та соціально бажаною поведінкою, в той час як англ. відповідником нашої порядності є «integrity» (цілісність) – щось дуже близьке до поняття конгруентності - за характеристиками це послідовність у думках, словах, діях. Чесність американці розглядають як поведінковий прояв. Чесність для них є тим, що створює противагу підступності і крутійству, українська ж аудиторія більше наголошувала на вербальній активності, а саме на умінні говорити правду та бути відвертим. Обговорюючи турботу, американці, навпаки, зробили акцент на емоційних проявах - співчутті та емпатії, хоча українська турбота - це майже виключно поведінковий акт. І зовсім вже розійшлися цінності, коли американський професор почав багато говорити про сміливість та справедливість, особливо про такі поціновувані якості, як здатність виділятися з натовпу, приймати непопулярні для оточення рішення, відстоювати свої кордони. І аудиторія зовсім знітилася, коли постало питання, що ж таке духовність. У нас ... Читати далі »

Переглядів: 670 | Додав: psycommunity | Дата: 05.10.2017 | Коментарі (0)

Щойно були набрані навчальні групи до Монастирищенського професійного ліцею Черкаської області, як практичний психолог ліцею Неля Каневська вже традиційно провела для них, як вона сама називає, "лісовий тренінг". Більше про мотузковий тренінг для учнівської молоді можна прочитати, перейшовши на стор. сайту "Досвід" http://psycenter.at.ua/blog/shhorichnij_psikhologichnij_motuzkovij_kurs_dlja_licejistiv_monastirishhini/2017-09-26-21 . Фото тут: http://psycenter.at.ua/photo/treningi/trening_motuzkovij_n_kanevska_2017_09/48

Переглядів: 625 | Додав: psycommunity | Дата: 26.09.2017 | Коментарі (0)

Уже традиційно у вересні місяці, 21.09-22.09.2017, в КНЗ ЧОІПОПП ЧОР пройшов ІХ Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій. У секції «Інновація у післядипломній освіті» Т.Артеменко, методист ОЦППСР, розповіла учасникам про можливості застосування методу супервізії у післядипломній підготовці практичних психологів.

Більше у ФБ: https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1281644655278872/

Переглядів: 326 | Додав: psycommunity | Дата: 22.09.2017 | Коментарі (0)

У ц.р. зусиллями практичних психологів, соціальних педагогів та методистів нарешті започатковано створення бази даних професійного діагностичного інструментарію. Перші понад сто методик, що відповідають галузевим вимогам, завантажено на цей сайт (сторінка «Ресурси» http://psycenter.at.ua/load/diagnost/informacijna_baza_profesijnogo_diagnostichnogo_instrumentariju_specialistiv_psikhologichnoji_sluzhbi_cherkaskoji_oblasti/9-1-0-113_. Окремими файлами по мірі надходження завантажуються посібники, статті та тексти методик. Вдячні всім за таку роботу. Раді усім активностям у цьому напрямку. (Т. Артеменко)

Переглядів: 981 | Додав: psycommunity | Дата: 15.06.2017 | Коментарі (0)

Протягом 2016-2017 рр. фахівцями психологічної служби здійснювався методичний супровід щодо узагальнення та популяризації досвіду роботи, теоретико-прикладних напрацювань, висвітлення фахової та суспільної активності працівників психологічної служби.

Спеціалістами ОЦППСР та психологічних служб районів/міст/ОТГ розроблено, в т.ч. у складі авторських груп, опубліковано та представлено в рамках виставок передового педагогічного досвіду обласного та всеукраїнського рівнів, на фахових конкурсах методичні та інформаційні матеріали. Серед них:

Артеменко Т. Б. Професійні стандарти діяльності психолога [Методичні рекомендації] / Т.Б.Артеменко. – Черкаси: КНЗ ЧОІПОПП ЧОР, 2016. – 36 с. (рекомендовано вченою радою КНЗ ЧОІПОПП ЧОР, протокол №2 від 25.05.2016 р., до участі у Восьмому всеукраїнському конкурсі на кращу науково-методичну розробку в системі післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН, 29.08.2016; за результатами участі у конкурсі робота посіла ІІІ місце);

Психолого-педагогічні семінари-практикуми в роботі практичного психолога. [Електронний ресурс] / автор-упорядн. Н.А.Косенко. – Шпола, 2017. – 24 с. (грамота КНЗ ЧОІПОПП ЧОР за результатами участі в обласному ... Читати далі »

Переглядів: 888 | Додав: psycommunity | Дата: 07.06.2017 | Коментарі (0)

У травні ц.р. були підготовлені матеріали по вивченню досвіду Вікторії Ракітіної на тему «Застосування транзакційного аналізу в системі освіти». Ознайомитись з анотацією можна, перейшовши на сторінку сайту «Досвід» http://psycenter.at.ua/blog/dosvid_viktoriji_rakitinoji_zastosuvannja_tranzakcijnogo_analizu_v_sistemi_osviti/2017-05-27-20 Нагадаємо, що Вікторія у числі дев'яти осіб з Черкащини у минулому році за свої професійні здобутки була нагороджена грамотою Українського НМЦ ППСР НАПНУ.

Переглядів: 397 | Додав: psycommunity | Дата: 27.05.2017 | Коментарі (0)

01-02.03.2017 та 10-11.05.2017 пройшли два останніх тренінгових модуля БФ журналу «Единственная» в рамках проекту “Підвищення кваліфікації психологів і соціальних педагогів» (м. Черкаси) Це були теми 7 «Асертивність» та 8 «Турбота про себе» (сесії 6,7). Завершився проект творчими звітами та сертифікацією.

Переглядів: 471 | Додав: psycommunity | Дата: 11.05.2017 | Коментарі (0)

У рамках ХХІІ обласної педагогічної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини – 2017», 27.04.2017, з 12.00 до 13.00, практичні психологи, соціальні педагоги,заступники директора та педагоги-організатори мали змогу повправлятися у навичках самопрезентації. На таку тему провела свій майстер-клас Артеменко Т.Б., методист-практичний психолог обласного центру практичної психології і соціальної роботи. Заняття "Формування навичок самопрезентації педагога" включало роботу з постановки голосу та розвитку асертивних прийомів комунікації, зокрема, використання «я-повідомлення» у діалозі. Учасникам сподобався новий досвід.

Більше фото на цьому ж сайті: http://psycenter.at.ua/photo/majster_klasi/majster_klas_2017_04_27_samoprezentacija/46

Матеріал на ФБ: https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1159911060785566/

Переглядів: 816 | Додав: psycommunity | Дата: 27.04.2017 | Коментарі (0)

24.04.2017 методист-практичний психолог Артеменко Т.Б. провела заняття на тему «Актуалізація професійного ресурсу педагога» з педагогічним колективом Корсунь-Шевченківської гімназії. Заняття заплановано в рамках тижня психології у навчальному закладі. Педагоги вчилися віднаходити свій власний ресурс та ресурс іншого, працювали над розв’язанням складних професійних ситуацій через аналіз кейсів з практики та з опорою на сильні сторони усіх учасників ситуації. Таке заняття стало своєрідним пропедевтичним кроком до роботи з більш широкою темою попередження професійного вигорання педагога. Ця тема для вчителів гімназії, як, загалом, і для працівників інших навчальних закладів, продовжує залишатися актуальною. Реалізувати завдання теми в роботі гімназії зможе і надалі психолог школи Володимир Зініченко.

Фото тут: http://psycenter.at.ua/photo/treningi/trening_resurs_2017_04_24_korsun_sh_gimnazija/47 Матеріал на ФБ: ... Читати далі »

Переглядів: 540 | Додав: psycommunity | Дата: 24.04.2017 | Коментарі (0)

Інтервізія для фахівців допомагаючих професій, що відбулася 19 квітня п. р. у Черкасах, пройшла під знаком пошуку складових професійної ідентичності консультанта/терапевта. Усього теоретико-прикладною розвідкою займалося 9 осіб. Нова модель профідентичності, представлена Сашею Сиваком, була побудована на засадах позитум-підходу, філософії гунг-фу і авторському баченні. Про неї думали, сперечалися, а потім «перевірили» на практичному застосуванні. Ігор Озерянський за підтримки групи допоміг учасникам пережити власний досвід, спроектований на експериментальну модель. Щодо організації, то поки що залишається відкритим питання про те, чи буде група ще відкритою деякий час, чи вже вважається закритою.

Фотозвіт тут: http://psycenter.at.ua/photo/interviziji/intervizija_2017_04_19_usp/44

Подія на ФБ: https://www.facebook.com/tatiana.art.3/posts/1435811393148121?pnref=story

на сайті ЧО УСП: http://uspcherk ... Читати далі »

Переглядів: 472 | Додав: psycommunity | Дата: 19.04.2017 | Коментарі (0)

Не будучи відвертими апологетами ненасильницького спілкування :), про всяк випадок вивчаємо абетку емпатії. Ігор Озерянський ділиться технологією. Тренуємося. Робота по колу, у двійках і на групу. Трохи гештальту, клієнтоцентрованої п/т та творчого сплаву із того, чому віддає перевагу автор технології. (Заняття проведено 11 квітня п.р. в рамках активності Черкаського осередку УСП)

Фото: http://psycenter.at.ua/photo/grupi/grupa_usp_2017_04_11/41

Див. також: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1137650879678251&type=1

http://uspcherkasy.at.ua/news/zasvoennja_elementiv_e ... Читати далі »

Переглядів: 484 | Додав: psycommunity | Дата: 11.04.2017 | Коментарі (0)

У поточному 2017 році комунальним навчальним закладом «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» продовжена підготовка фахівців психологічної служби у рамках проекту ЮНІСЕФ-НаУКМА «Комплексна психосоціальна підтримка дітей, підлітків та сімей, що постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні». 4 квітня провайдером проекту в області Артеменко Т.Б. був проведений семінар-тренінг на тему «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей». У відповідності до поданих заявок участь у заході взяли 28 осіб з числа працівників психологічної служби міст, районів, територіальних громад.

Програма роботи семінару-тренінгу передбачала засвоєння таких понять, навичок та груп навичок, як психічний стрес та його діагностика у дітей та дорослих; принципи надання первинної психологічної допомоги під час гуманітарни ... Читати далі »

Переглядів: 600 | Додав: psycommunity | Дата: 04.04.2017 | Коментарі (0)

30 березня п.р. у смт Маньківка Тетяною Артеменко було проведене заняття «Інтервізійна та супервізійна підтримка діяльності спеціалістів психологічної служби». Зацікавилися темою 16 осіб – практичних психологів та соціальних педагогів. Учасники розглянули теоретико-методологічні засади проведення інтервізійних та супервізійних груп, представили для розгляду свої ситуації з практики. Для використання в роботі всі фахівці отримали тематичні статті, буклети, посібники, зразки бланків для представлення випадку на супервізію.

Див. також у ФБ, група «Псі-ком'юніті» (для зареєстрованих учасників): https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1138037952972877&type=1

Більше фото тут: http://psycenter.at.ua/photo/superviziji/supervizija_2017_03_30_mankivka/43

Підготувала Т.Артеменко

Переглядів: 389 | Додав: psycommunity | Дата: 30.03.2017 | Коментарі (0)

25 березня п.р. пройшла вже традиційна весняна практична конференція «Час і простір весни». Організував її Черкаський осередок УСП. Познайомитися з методами та прийомами сучасної психології та психотерапії, поповнити свої внутрішні ресурси та розширити коло друзів та однодумців учасники змогли на майстер-класах, воркшопах та тренінгах, які проходили у три лінійки. Взяти участь у роботі конференції цього разу виявили бажання більше 40-а осіб.

Дизайн конференції:

09.30 - 10.00 Реєстрація учасників

10.00 - 10.20 Відкриття – налаштування

10.20 - 10.30 Презентація першої лінійки майстер-класів.

10.30 – 12.00 Перша лінійка майстер-класів :

Ігор Озерянський. «Елементи емпатичного спілкування»

Ірина Будавіцька. «Подорож місцями сили»

Микола Семиліт. «Проектування майбутнього людини»

Наталія Козлова. «Арт-вітамінний комплекс, або ресурс у гаманці»

Тетяна Волочай. «Життя на повну потужність, або де брати енергію?»

12.00 – 12.20 Кава-брейк

12.20 – 12.30 Презентація другої лінійки майстер-класів

12.30 – 14.00 Друга лінійка майстер-класів

Олена Пащенко. «Жива Я» - трансформаційна гра

Людмила Гаврилюк. «Чудо і В ... Читати далі »

Переглядів: 418 | Додав: psycommunity | Дата: 25.03.2017 | Коментарі (0)

Відповідно до плану роботи КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» на 2017 рік працівниками обласного центру практичної психології і соціальної роботи 21 березня 2017 року проведено семінар «Розвиток професійних компетентностей фахівця психологічної служби».

На семінарі працювало дві секції: 1) «Розвиток консультативної компетентності фахівця психологічної служби», ведуча Т.Артеменко, та 2) «Технології розвитку соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», ведуча І.Ворона.

У роботі першої секції взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги, методисти з психологічної служби – усього 27 осіб.

У другій секції працювали представники від навчальних закладів, які є учасниками Всеукраїнського проекту &l ... Читати далі »

Переглядів: 541 | Додав: psycommunity | Дата: 22.03.2017 | Коментарі (0)

Колеги! Ви задаєте запитання щодо діагностики та корекції явищ агресії, насильства, жорстокості, дискримінації та ін. у освітньому середовищі, сім'ї, тощо.

Нагадаємо, що затвердженого переліку чи загального реєстру, який би містив методики такого чи іншого призначення в системі освіти, на державному рівні в Україні не створено. Фактично, відбір та застосування інструментарію покладається на самого практикуючого спеціаліста та методичні служби.

У відповідності до нормативних вимог, застосування зазначеного інструментарію має регламентуватися висновками відповідних експертних комісій, однак, їхня діяльність недостатньо унормована та містить нормативні колізії. Діяльність зазначених комісій визначена Положенням про експертизу психологічного і соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2001р.№ 330).

Узагальнивши практику застосування фахового інструментарію та процедур за весь час функціонування психологічної служби, ми дійшли висновку, що їх підбір та застосування спеціалістами має ґрунтуватися на:

1) щорічних рекомендаціях Українського НМЦППСР, у яких роз’яснюються особливості діяльності психологічної служби системи освіти України у відповідний період, в т.ч. вказує ... Читати далі »

Переглядів: 962 | Додав: psycommunity | Дата: 16.03.2017 | Коментарі (2)

Колеги, скоро на нас чекають такі нові нормативні документи та стара-нова звітність у діяльності психологічної служби:

1) нова редакція Положення про психологічну службу системи освіти України,

2) новий план заходів щодо підвищення ефективності діяльності та удосконалення науково-методичного забезпечення психологічної служби системи освіти на 2017-2020 р.р.,

3) зміни до штатних нормативів навчальних закладів в частині доповнення штатів навчальних закладів посадами практичних психологів та соціальних педагогів,

4) розробка системи показників розвитку психологічної служби системи освіти; збір, опрацювання та аналіз статистичних показників в розрізі типів навчальних закладів та регіонів на початок 2017-2018 н.р.

Все це проведено наказом МОНУ №334 від 02.03.2017 «Про унормування діяльності психологічної служби системи освіти». Відповідальні – відділи та департаменти МОНУ, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДНУ «Інститут освітньої аналітики». Підписано наказ міністром Л.Гриневич. Таким чином, бачимо, що управління службою перейшло з рук методистів – УНМЦППСР – до рук чиновників та науковців.

(детальніше див. https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1090902791019727/ ... Читати далі »

Переглядів: 1189 | Додав: psycommunity | Дата: 13.03.2017 | Коментарі (0)

1-2 березня цього року відбулася шоста сесія (і сьомий тренінг) Благодійного фонду «Единственная» для практичних психологів та соціальних педагогів Черкащини. Триває упровадження проекту «Підвищення кваліфікації психологів і соціальних педагогів, які працюють з дітьми, що переживають травму». Проект спрямований на розвиток компетентності спеціалістів, які працюють з дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми з особливими освітніми потребами та такими, які переживають травму. Переважно до занять проекту залучені спеціалісти закладів інтернатного типу та центрів СП реабілітації.

Група з більш ніж тридцяти осіб розглядала особливості підліткового віку та специфіку підготовки учня та вихованця до дорослого життя.

Зі спеціалістами працювала цього разу тренер Дрізо Віра Василівна. В роботі використовувалися методи, форми та концепції глибинної психології, гештальта, проективні методи, метод рольової гри, різноманітні вправи на взаємодію. На думку учасників, був досягнутий баланс усвідомлень та переживань, фрустрації та підтримки, теорії та практики, передбачуваності та спонтанності.

Наступну – і останню зустріч у цьому проекті – попередньо заплановано на початок травня. Дати остаточно ще не визначено. Ймовірно, як і планувалося, це буде інтервізійна зустріч.

Фото тут: ... Читати далі »

Переглядів: 588 | Додав: psycommunity | Дата: 02.03.2017 | Коментарі (0)

За підсумками обласного конкурсу "Учитель року-2017", що пройшов на Черкащині, визначили переможців в чотирьох цьогорічних номінаціях. Так, найкращим учителем з інформатики визначили Тетяну Соколюк із Черкаської спеціалізованої школи №28, з біології – учителя Христинівської спеціалізованої школи Наталію Рибачок, з музичного мистецтва – учителя Смілянської ЗОШ №10 Олену Пітенко. А найкращим учителем початкових класів стала Алла Созонтова – учитель Монастирищенського НВК "Ліцей-ЗОШ "Ерудит". Ці вчителі виборюватимуть перемогу на всеукраїнському рівні. Приз глядацьких симпатій здобула Наталія Рибачок.

Учителі пройшли нелегкий шлях до фіналу: здобули перемогу на місцях, підготували педагогічну ідею, створили педагогічний сайт, провели майстер-класи, відкриті уроки, презентували свою ідею та захистили проект.

А сьогодні, 28 лютого п.р., з 11:00 до 13:00, готуючись до майбутніх змагань, з четвіркою переможців працювали спеціалісти КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» - працівники кафедри психології та центру практичної психології і СР. Сорокахвилинний майстер-клас з педагогами провела Т.Артеменко. Учасникам вдалося визначитися з мотивацією та потребами, віднайти ресурс та психологічно налаштуватися на майбутні змагання.

Підготувала ... Читати далі »

Переглядів: 379 | Додав: psycommunity | Дата: 28.02.2017 | Коментарі (0)

У формі психологічного калейдоскопу 21 лютого 2017 року відбулося чергове засідання обласного методичного об’єднання керівників психологічних служб районів, міст, об’єднаних територіальних громад Черкаської області. Участь у ньому взяло 40 осіб. Учасників гостинно приймала Ватутінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 ім. М.Ф.Ватутіна.

Довірливу та привітну атмосферу створили для учасників господарі заходу – директор та працівники школи, очільник відділу освіти, спеціалісти психологічної служби міста.

Працівники навчально-методичного центру практичної психології і соціальної роботи методичного кабінету відділу освіти Ватутінської міської ради представили для учасників оригінальну та насичену програму роботи, яка включала техніки та методи роботи спеціаліста психологічної служби. Майстер-класи та динамічний квест допомогли учасникам заходу краще пізнати практичні аспекти застосування психокорекційних методик в роботі з учасниками навчально-виховного процесу, зокрема, з тими, які переживають психотравмуючі події.

Оксана Михайленко презентувала роботу з метафоричними асоціативними картками.

Випробувати сенсомоторні техніки в роботі з дошкільниками допомогла Валентина Пустільнік.

Світлана Насікан провела колег захопливими стежками арттерапії.

Про травматичний досвід ... Читати далі »

Переглядів: 495 | Додав: psycommunity | Дата: 21.02.2017 | Коментарі (0)

02.02.2017 у Києві пройшов науково-практичний семінар "Комплексна психосоціальна підтримка осіб, постраждалих внаслідок військового конфлікту в Україні".

У рамках семінару - прес-конференція за участю міністра освіти і науки України Л.Гриневич, Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Дж. Барберіс, директора УНМПЦ ППСР В.Панка, керівника ЦПЗПСС С.Богданова. 

Пленарна частина складалася з доповідей заступника Міністра освіти і науки П.Хобзея, президента НаУКМА А.Мелешевича, координаторів та учасників проекту. На секціях працювали представники навчальних закладів та інститутів післядипломної освіти.

https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1079041058872567/

https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1078864818890191/

https://www.facebook.com/lyudmila.yekhalova/posts/1221933134569137?hc_location=ufi

Зауважимо, що іще півроку назад, під час зустрічі 7 червня 2016 року, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, голова представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні ... Читати далі »

Переглядів: 854 | Додав: psycommunity | Дата: 03.02.2017 | Коментарі (0)

Колеги! Стаття до 25-річчя психологічної служби Черкащини:

Артеменко Т. Найкращий час для позитивних змін у діяльності психологічної служби – сьогодні / Педагогічний вісник. – Черкаси: КНЗ ЧОІПОППЧОР. - 2016 - №4. – с.21-24. – Режим доступу: http://oipopp.ed-sp.net/public/pg_magazine/pdf/pv_4_2016.pdf

У розділі «Досвід»: http://psycenter.at.ua/blog/do_25_richchja_psikhologichnoji_sluzhbi_cherkashhini/2017-01-19-19

У ФБ: https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1082405775202762/

#Черкаський_ОЦППСР #КНЗ_Черкаський_ОІПОППЧОР #стаття #чтиво #психологічна_служба #Т_Арт #організація #менеджмент #спільнота

Переглядів: 629 | Додав: psycommunity | Дата: 19.01.2017 | Коментарі (0)

18 січня 2017 року в обласному інституті працювала інтервізійна група для спеціалістів психологічної служби на тему «Розгляд складних випадків у роботі з проявами насильства у навчальному закладі».

У роботі прийняло участь 36 осіб. Серед них – фахівці шкіл, ліцеїв, НВК, центрів практичної психології і соціальної роботи, інтернатів, закладів професійної освіти, методисти відділів освіти та НМК. Ведуча групи – Артеменко Т.Б.

На початку учасники познайомилися та обмінялися актуальними думками стосовно теми. Серед «гарячих» запитів – діагностування насильства та жорстокості, подолання шкільного булінгу та кібербулінгу, консультування осіб з асоціальною поведінкою, попередження сімейного насильства, ресурсування професійної діяльності, захист професійних інтересів психологів та педагогів.

Спільне обговорення ключових проблем у контексті заявленої теми підвело присутніх до ідеї створення етичних стандартів у діяльності навчального закладу. Така нормативна рамка у діяльності закладу сприятиме організації безпечного освітнього простору та буде слугувати попередженню потенційних конфліктів між учасниками навчально-виховного процесу. Вказаний спосіб унормування взаємодії учасників навчально-виховного процесу у свій час на навчальних семінарах запропонувала ГО ... Читати далі »

Переглядів: 786 | Додав: psycommunity | Дата: 18.01.2017 | Коментарі (4)

На базі комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» 12 січня 2017 року пройшла обласна педагогічна студія для методистів науково-технічного напряму позашкільних навчальних закладів. Тема цьогорічного засідання - «Особливості організації методичної роботи з питань фахової компетентності керівників гуртків». До участі було залучено 16 провідних спеціалістів області з позашкільної освіти. 

У рамках заходу Артеменко Тетяна Борисівна, методист, практичний психолог обласного центру практичної психології і соціальної роботи КНЗ «ЧОІПОПП Черкаської обласної ради» провела тренінг на тему «Маніпуляція та діалог у педагогічному спілкуванні».  Аудиторія вчилася вирізняти маніпулятивні впливи та свої реакції на них, порівнювала директивний, маніпулятивний та діалогічний стилі спілкування. Учасники визначилися, що спілкування може мати ознаки маніпуляції,  якщо під час комунікації сенс не відповідає змісту, є змішання контекстів, є порушення персональних кордонів, фіксуються неприємні сигнали на рівні відчуттів, присутні почуття сорому, провини, образи, страху, ситуація повторюється часто з одними і тими ж людьми або типами людей та за схожих обставин, при цьому погіршується загальний стан, життєва ... Читати далі »

Переглядів: 582 | Додав: psycommunity | Дата: 12.01.2017 | Коментарі (0)

15 Грудня 2016

Восьмий всеукраїнський конкурс на кращу науково-методичну розробку в системі післядипломної  педагогічної  освіти,   відповідно до наказу ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» № 01-01/28 від 04 лютого 2016 р., проводився під егідою Консорціуму закладів післядипломної освіти із залученням інститутів (академій) післядипломної педагогічної освіти – членів Українського відкритого університету післядипломної освіти з метою забезпечення діяльності цих інститутів у єдиному науково-методичному просторі та підвищення рівня післядипломної педагогічної освіти в Україні для науково-педагогічних та педагогічних працівників вищих навчальних закладів післядипломної педагогічної освіти та педагогів-дослідників у семи номінаціях:

спецкурси;

опорні конспекти;

робочий зошит;

навчально-методичний посібник;

методичні рекомендації;

елективні курси;

електронні ресурси навчання (електронні підручники, посібники, програми, дидактичні комп’ютерні ігри тощо).

Серед учасників зберігається стабільний інтерес до конкурсу, що підтверджується кількістю надісланих робіт. Усього у 2016 р. на конкурс надійшло 53 роботи з 14 областей України.

 

Розподіл робіт за номінаціями:

навчально-методич ... Читати далі »

Переглядів: 590 | Додав: psycommunity | Дата: 29.12.2016 | Коментарі (0)

12 і 13 грудня 2016 року в інституті відбулася п'ята сесія (шостий за рахунком тренінг) Благодійного фонду «Единственная». Це продовження проекту «Підвищення кваліфікації психологів і соціальних педагогів, які працюють з дітьми, що переживають травму» на Черкащині. До тренінгової роботи вже вкотре були запрошені спеціалісти закладів інтернатного типу та навчально-реабілітаційних центрів. Також заняття відвідали працівники інституту. Тема стосувалася сексуального розвитку дітей, а саме патології та норми. Жвавою була робота при обговоренні кейсів, розігруванні діалогів та складанні словника потенційних клієнтів у межах теми. Працюючи у групах, учасники опанували практики щодо зміни поведінки дитини та методи допомоги особам, які пережили сексуальне насильство. Актуальними для навчання у темі залишаються запити на інтервізію, супервізію та консультативну підтримку фахівців. Орієнтовно планується ще одна тема фонду (у лютому) і остання – інтервізійна – тема (квітень). Для домашнього завдання очікуються стандартизовані форми для звіту, які мають бути заповнені та надіслані організаторам.

Фото у ФБ: https://www.facebook.com/groups/817697061673636/permalink/1039578616152145/ (щоб Ви могли переглядат ... Читати далі »

Переглядів: 453 | Додав: psycommunity | Дата: 13.12.2016 | Коментарі (0)

Колеги, важливий документ, запрошую до обговорення.

Міністерство створило новий стандарт навчання психологів і чекає зворотного зв’язку від спеціалістів. Вважаю, що у стандарті варто підсилити прикладний аспект психології та важливість отримання особистого досвіду. Часу на роздуми не дуже багато, я так розумію, свої враження для авторів тексту потрібно надати до 28 листопада цього року (упродовж місяця).

За посиланнями ви можете знайти сам проект та контакти для надання пропозицій:

http://mon.gov.ua/activity/education/reforma-osviti/naukovo-metodichna-rada-ministerstva/proekti-standartiv-vishhoyi-osviti.html

а також одну з пропозицій, яка вже була надіслана:

http://psycenter.at.ua/publ/galuzevi_dokumenti/zauvazhennja_i_propoziciji_do_proektu_standartu_vishhoji_osviti_dlja_specialnosti_psikhologija_bakalavrskogo_rivnja/1-1-0-46

Обговорення у групі ФБ:

https://www.face ... Читати далі »

Переглядів: 500 | Додав: psycommunity | Дата: 09.11.2016 | Коментарі (0)

Те, про що так довго говорили і очікували, звершилось. Учора, 29 жовтня, пройшла практична конференція "Життєві сенси та задачі буденності".  Організував її Черкаський осередок Української Спілки Психотерапевтів. Серед учасників - психологи, психотерапевти, коучі, лікарі, педагоги, студенти, викладачі, представники інших професій, загалом біля 60 осіб. Приємно, що зростає кількість учасників таких щорічних конференцій та розширюється їхня географія. І, звісно, радує розмаїття представлених на конференції шкіл і підходів. Це позитивна і кроскультурна психотерапія, транзакційний аналіз, екзистенційний аналіз, гештальт, аналітична психологія, когнітивно-поведінкова психотерапія. Загалом було три лінійки з широким вибором ведучих і тем. А ще було просторо, динамічно і наповнено :) Такі конференції були і залишаються некомерційним просвітницьким заходом, спрямованим на розвиток та популяризацію психології і психотерапії серед громадськості. Перелік майстер-класів та воркшопів, що їх мали задоволення відвідати учасники, дивись нижче. Осередок постійно інформує про свою діяльність, тож стежте за анонсами, і ви завжди будете в курсі подій. Члени спілки відкриті до нових контактів та ініціатив, що співпадають з принципами організації та цінностями професії. Фото та апдейти по мірі готовності будуть додаватись.

... Читати далі »
Переглядів: 1259 | Додав: psycommunity | Дата: 29.10.2016 | Коментарі (7)

27-28 жовтня пройшла четверта сесія тренінгу Благодійного фонду «Единственная». Нагадаємо, що таким чином у Черкаській області триває упровадження проекту «Підвищення кваліфікації психологів і соціальних педагогів, які працюють з дітьми, що переживають травму». Проект спрямований на розвиток компетентності спеціалістів, які працюють з дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми з особливими освітніми потребами та такими, які переживають травму. Переважно до занять проекту залучені спеціалісти закладів інтернатного типу.

Специфіку налагодження та підтримання дитячої дисципліни цього разу опановували 26 спеціалістів - практичних психологів, соціальних педагогів, працівників обласного центру ППСР інституту.

Підготувала Т.Артеменко

Переглядів: 464 | Додав: psycommunity | Дата: 28.10.2016 | Коментарі (0)

20 жовтня 2016 року у КЗ “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді ЧОР” пройшов обласний семінар-практикум директорів районних, міських станцій юних техніків, центрів технічної творчості на тему «Інноваційний підхід в роботі керівника позашкільного навчального закладу». Артеменко Т., методист-практичний психолог, виступила з презентацією «Психологічна складова інноваційної діяльності керівника».

Присутні звернулися до теорії організації і теорії менеджменту та розглянули етапи функціонування організації з точки зору концепції життєвого циклу організації І. Адізеса. Учасники пригадали основні засади проектного менеджменту та з рефлексивної позиції проаналізували себе та свою команду стосовно PAEI-моделі.

Так, для успішної діяльності команди, як стверджує, І.Адізес, необхідні усі чотири ролі, представлені у PAEI-моделі: (P) roducing (прагматик), (A) dministrating (адміністратор), (E) ntrepreneuring (антрепренер), (I) ntegrating (інтегратор).

Чи співпадають ці ролі з типами темпераменту? Чи завжди можна забезпечити у робочому колективі такий набір видів діяльності? Чи можна здібності, притаманні кожному з типів працівника, виховати? На ці та інші запитання учасники знаходили відповіді разом.

Презентація:  ... Читати далі »

Переглядів: 469 | Додав: psycommunity | Дата: 20.10.2016 | Коментарі (0)

Щойно завершився практичний тренінг „Соціально-психологічна підтримка адаптації учасників антитерористичної операції“. Він проходив 10-11 жовтня 2016 року на базі комунального некомерційного підприємства „Черкаський обласний навчально-тренінговий центр підвищення кваліфікації лікарів Черкаської обласної ради“ та став четвертим, якщо рахувати від липневого тренінгу у місті Сміла. Провели його волонтери-психологи Регіонального  психологічного кризового центру міста Черкас Ігор Озерянський, Тетяна Горобець, Наталія Козлова. Цього разу тренінг зібрав 45 осіб. Примітно, що більшість учасників представляли заклади та установи освіти області. Серед них - практичні психологи та соціальні педагоги, методисти, завідувачі та директори центрів практичної психології та соціальної роботи. Були тут також медики, фахівці із соціальної роботи, юрисконсульти. Як і на минулих заняттях із цього циклу, завданнями тренінгу були названі розширення досвіду з використання доказових методів психотерапії, нових дієвих методів у тренінговій  роботі з родинами учасників бойових дій, упровадження практик із розширення цільової аудиторії осіб, що працюють з названим контингентом. Зворотний зв'язок від учасників вкотре переконав ініціаторів проведення навчань та тренерів у необхідності такої роботи.

Більше див ... Читати далі »

Переглядів: 396 | Додав: psycommunity | Дата: 12.10.2016 | Коментарі (0)

29 жовтня цього року відбудеться конференція "Життєві сенси та задачі буденності".
Організатор - Черкаський осередок Української спілки психотерапевтів.
Головні теми: невизначеність і терпіння, відчай і надія, вразливість і стійкість, розбалансованість і цілісність, порожнеча і сенс.
Гасло конференції: від особистого зростання - до оновленого буття.
Місце проведення: Черкаська спеціалізована школа №17, вул. Хрещатик, 218, м. Черкаси
Участь у конференції сертифікується (за бажанням).
Заявки на проведення майстер-класів приймаються до 19 жовтня.
Контактна інформація: usp_cherkasy@ukr.net, (097)475 00 97, Олександр; (067)899 70 08, Людмила

Більше інформації, зокрема, програма: https://www.facebook.com/events/926664387464433/

Переглядів: 457 | Додав: psycommunity | Дата: 29.09.2016 | Коментарі (0)

5-6 вересня на території Реабілітаційного центру «Пролісок» відбувся дводенний семінар-тренінг за участі волонтерів-психологів Кризового психологічного центру міста Черкаси Ігоря Озерянського та Тетяни Горобець. Тренінг передбачав впровадження цілісної структурованої методики соціально-психологічної підтримки адаптації учасників АТО, розробленої фахівцями Українського Католицького Університету міста Львова в роботу спеціалістів Уманщини.

На тренінг були запрошені спеціалісти-практики, які працюють з учасниками бойових дій та представниками їхніх родин з питань соціальної, медико-психологічної адаптації та реабілітації. Серед учасників: психолог Уманського об’єднаного військкомату, методисти відділів освіти міста Умань та Уманського району, викладачі-психологи вищих навчальних закладів, педагоги, реабілітологи, психіатри, медичні психологи, директор Уманського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, психологи Управління праці та соціального захисту населення. Загалом в заході взяли участь 33 спеціаліста з Умані, Ум ... Читати далі »

Переглядів: 418 | Додав: psycommunity | Дата: 09.09.2016 | Коментарі (0)

6 вересня у стінах КНЗ ЧОІПОППЧОР пройшов обласний семінар-практикум для працівників психологічної служби ПТНЗ і ВНЗ І-ІІ р.а. на тему «Актуалізація особистісного потенціалу учнів та студентів». Організували та провели захід працівники обласного центру практичної психології і соціальної роботи. У роботі семінару взяли участь 29 осіб.

В рамках круглого столу було здійснено аналіз діяльності секції ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а. обласного методичного об'єднання спеціалістів психологічної служби за 2015-2016 н.р. та планів на рік наступний.

На семінарі були розглянуті теоретичні та практичні аспекти таких питань як актуалізація особистісного потенціалу у якості запоруки життєвого успіху (Тетяна Артеменко, методист центру), особливості застосування програми виховної роботи «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» у ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а. (Ірина Ворона, методист центру), формування особистісної компетентності шляхом використання відновних технік у навчальному закладі (Тетяна Войцях, завідувач центру), розвиток продуктивних особистісних настанов у груповій та індивідуальній роботі (Неля Каневська, практичний психолог ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей»).

В режимі групової супервізії обговорено утруднення в роботі психолога стосовно консультування осіб з проблемами ... Читати далі »

Переглядів: 456 | Додав: psycommunity | Дата: 06.09.2016 | Коментарі (0)

Читайте запис у блогах: http://psycenter.at.ua/blog/blog/1-0-5 Діліться своїми думками

Переглядів: 383 | Додав: psycommunity | Дата: 01.09.2016 | Коментарі (0)

26 серпня в рамках традиційної щорічної серпневої педагогічної конференції працівників освіти працювала секція керівників психологічних служб районів і міст Черкаської області. Темою зібрання були визначені «Актуальні напрями психологічного та соціально-педагогічного супроводу учасників навчально-виховного процесу в нових умовах». Координувала роботу Войцях Тетяна Володимирівна, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи інституту.

Зустріч розпочалася з роботи круглого столу, під час якого учасники проаналізували виклики та досягнення у діяльності психологічної служби області за минулий навчальний рік, розглянули перспективи роботи на рік наступний. Зокрема, керівники психологічних служб поділилися досвідом щодо упровадження проектно-технологічного підходу у професійної діяльності спеціалістів психологічної служби.

Результати упровадження та перспективи реалізації програми «Сімейна розмова» в Черкаській області у 2016-2017 н.р. були представлені обласним тренером-координатором програми Войцях Тетяною Володимирівною. До обговорення долучилися Алєксєєнко Юлія Вікторівна, керівник психологічної служби міста Умань, та Ткаченко Оксана Миколаївна, методист з психологічної служби районного методичного кабінету відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації.

Обг ... Читати далі »

Переглядів: 507 | Додав: psycommunity | Дата: 26.08.2016 | Коментарі (0)

У Черкасах 15-16 серпня відбувся другий навчальний тренінг по програмі соціально-психологічної підтримки адаптації ветеранів СППА(в) та членів їхніх родин. Перший, нагадаємо, пройшов 11-12 липня у місті Сміла. У черкаському тренінгу взяли участь 26 спеціалістів різних галузей. Це були представники від медичних та навчальних закладів, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, державної служби з надзвичайних ситуацій, військової служби правопорядку, волонтери. Зокрема, освіту представляли 6 осіб.

Метою навчань, як це було визначено авторами програми, є підготовка ведучих груп для роботи з учасниками АТО та членами їхніх родин. Працювати такими ведучими можуть особи з базовою гуманітарною освітою та готовністю до участі у створенні та забезпеченні роботи міждисциплінарної мережі щодо надання психологічної допомоги ветеранам АТО та їхнім сім'ям.

У програмі соціально-психологічної підтримки адаптації ветеранів СППА(в) систематизовані і коротко представлені сучасні знання про адаптацію ветеранів до мирного життя, при цьому фокус уваги зроблено саме на ресурсах; програма багато уваги приділяє феноменам посттравматичного зростання та розвитку психологічної стійкості.

Нагадаємо, що реалізує програму СППА(в) в області Ігор Озерянський, тренер Регіонального психологічного кризового центру міста Черкаси ... Читати далі »

Переглядів: 517 | Додав: psycommunity | Дата: 16.08.2016 | Коментарі (0)

Щодо надання психологічної допомоги суб’єктам освітнього процесу та іншим користувачам психологічних послуг у ситуації військового конфлікту обласний центр практичної психології та соціальної роботи повідомляє наступне.

Практичні психологи та  соціальні педагоги навчальних закладів області надають безпосередню допомогу дітям та сім'ям названої категорії у відповідності до завдань, поставлених галузевим міністерством.

Зокрема, за період з вересня 2015 по травень 2016 рр. допомога була надана 1 076 особам (в т.ч. дітям-сиротам з числа переміщених) з числа дітей, учнів, студентів, що навчаються у навчальних закладах і були переселені з інших регіонів України, 4 особам з числа батьків переселених дітей, учнів, студентів; 2 582 особам з числа дітей та сімей, учасників АТО, в т.ч. загиблих і поранених.

Іншими видами роботи, а саме: просвітницько-профілактичною роботою з усіма учнями з метою попередження конфліктів між місцевим населенням та ВПО; благодійними акціями; постійним спілкуванням з воїнами АТО через мережу Інтернет; наданням матеріальної підтримки; організаційною роботою – було охоплено 4 044 особи.

Роботу з переміщеними особами здійснювало 504 спеціалісти пси ... Читати далі »

Переглядів: 440 | Додав: psycommunity | Дата: 25.05.2016 | Коментарі (0)