Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Жовтень » 18 » Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти: компетенції психологічної служби
16:00
Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти: компетенції психологічної служби

Розглянемо новий документ - «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 р. № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 941/35224 від 28 вересня 2020 року, опубліковано 16 жовтня 2020 року) (https://cutt.ly/6gj2WrM).

Проаналізуємо, що в Положенні стосується психологічної служби.

У тексті документу вживаються такі поняття, як «розвиток учнів», «ефективна взаємодія учасників освітнього процесу», «здібності, інтереси, потреби, мотивація, можливості, досвід» (згадуються у контексті реалізації індивідуальної освітньої траєкторії – як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для обдарованих дітей), «державний стандарт», «додаткові психолого-педагогічні послуги» та «корекційно-розвиткові заняття» (йдеться про опанування навчальних програм дітьми з ООП), «консультації» (мається на увазі форма організації навчального процесу), «підтримка учнів в освітньому процесі».

Відповідальність за психологічне здоров'я дітей під час дистанційного навчання покладається на батьків: «Батьки […] дбають про фізичне та психічне здоров'я дітей, формують у них навички здорового способу життя […]». «Батьки створюють належні та безпечні умови навчання, виховання і розвитку дитини […]».

«Заклади освіти можуть створювати внутрішні структурні підрозділи, що забезпечують організацію здобуття освіти за дистанційною формою […]». Ми вважаємо, що такими утвореннями можуть бути, наприклад, віртуальні кабінети (центри) психологічної служби закладу – за потреби їх створення.

Таким чином, як ми бачимо, перевага надається розвитковому напрямку роботи з акцентом на мотиваційно-пізнавальному компоненті. Створення умов для належного навчального середовища, в т.ч. умов безпеки, розвитку та підтримання здоров'я, наразі в значній мірі покладено на батьків. Враховуючи це, практичні психологи та соціальні педагоги можуть у своєму плануванні зробити наголос на відповідних формах, видах та темах роботи та дібрати відповідний робочий інструментарій.

Конкретні ідеї та їх втілення можемо обговорювати. Для цього на найближчий час пропонуємо методичні консультації, в т.ч. у скайп-режимі (ім'я в скайпі - psysaloon)

Інфа на сайті інституту: http://oipopp.ed-sp.net/?q=node/55119,

на сайті центру: http://psycenter.at.ua/news/polozhennja_pro_distancijnu_formu_zdobuttja_povnoji_zagalnoji_serednoji_osviti_kompetenciji_psikhologichnoji_sluzhbi/2020-10-18-193,

у ФБ: https://www.facebook.com/groups/1310246369325912/permalink/1362109437472938/

Підготувала Т. Артеменко, методист навчально-методичного центру психологічної служби

 

Переглядів: 311 | Додав: psycommunity | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]