Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Листопад » 28 » на Черкащині стартував проект ЮНІСЕФ-НаУКМА щодо підтримки дітей на час військового конфлікту
18:46
на Черкащині стартував проект ЮНІСЕФ-НаУКМА щодо підтримки дітей на час військового конфлікту

Нещодавно завершили свою роботу курси підвищення кваліфікації практичних психологів, що тривали з 16 по 28 листопада в комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Під час навчання слухачі були ознайомлені зі спецкурсом «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей», що упроваджується в ході реалізації проекту ЮНІСЕФ-НаУКМА «Комплексна психосоціальна підтримка дітей, підлітків та сімей, що постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні» спільно із Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПНУ. Викладач спецкурсу - Т.Б.Артеменко.

Усього на опанування теми цього разу було відведено 4 аудиторних години, які пройшли у формі тренінгу. Працювали над різними блоками теми 22 особи. Найбільший відгук отримали вправи на консультування у трійках, під час яких учасники мали змогу відпрацювати навички стабілізації стану дитини, а саме, відобразити емоції маленьких клієнтів, створити атмосферу безпеки та впевненості у консультативній взаємодії. Важливими для засвоєння теми стали розгляд принципів надання психосоціальної допомоги у міжнародній практиці та аналіз т.зв. піраміди допомоги з притаманним їй комплексом заходів.

Звертаємо вашу увагу, що і надалі КНЗ ЧОІПОППЧОР планує проведення серії навчальних семінарів-тренінгів з означеної теми у наступному році (з 04 по 22 квітня 2016 р.).

Кількість годин навчання – 36 (години будуть розподілені для аудиторної та самостійної роботи).

Мета навчання: тренінг слугує для забезпечення розвитку професійної компетентності працівників психологічної служби та підготовки їх до здійснення психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу дітей та їхніх родин, що постраждали внаслідок кризи, зменшення соціально-психологічних наслідків психічної травми, забезпечення сталого доступу до отримання психологічної допомоги.

Завдання: поглиблення знань та вдосконалення навичок практичних психологів і соціальних педагогів, які безпосередньо працюють із дітьми та родинами, що постраждали внаслідок бойових дій та переселення;

підвищення обізнаності педагогічних працівників, батьків і дітей щодо розпізнання ознак психологічного стресу і травми, отриманих внаслідок переселення, участі у ситуаціях із застосуванням насильства або його споглядання, та відповідного реагування;

вивчення кількісних та якісних даних щодо негативного впливу психологічної травми на дітей та їхні родини; вивчення наявних сімейних ресурсів для подолання цих наслідків та ефективності психосоціального допомоги постраждалим дітям та родинам внаслідок військового конфлікту.

Можливе місце проведення: м. Умань (1 семінар), м. Звенигородка (1 семінар), м. Черкаси (2 семінари).

Натепер від різних регіонів Черкаської області отримано усього 132 заявки на навчання. Додамо, що подібне навчання заплановано та проходить в усіх регіонах України (окрім окупованих). Більше інформації за посиланнями:

http://www.unicef.org/ukraine/ukr/media_10621.html

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=428985703964097&id=412526598943341

Переглядів: 660 | Додав: psycommunity | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
1 Натка   [Матеріал]
Швидко пролетіли курси підвищення кваліфікації при ЧОІПОППЧОР практичних психологів, які тривали з 16 по 28 листопада 2015 року. Дуже ефективними і вдалими були заняття по спецкурсу "Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей". Курсантам були надані необхідні знання по консультуванню та можливість застосувати їх на практиці. Це дуже корисно для подальшої роботи практичних психологів, адже ця проблема на даний час є дуже актуальною. Щиро вдячна методистам за цікаві та змістовні курси. Багато цікавої інформації взяла у свою психологічну скарбничку і буду застосовувати її у роботі.

0
2 psycommunity   [Матеріал]
Приємно почути, що започаткований курс із кризового консультування та роботи зі стресом у дітей виявився актуальним для Вас. Працюємо далі. Якщо маєте запитання та побажання, висловлюйте їх на сторінках сайту. Будемо раді підтримувати контакт та обмінюватися враженнями.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]