Вітаю Вас, Гість
Про нас і наше зростання 
 

Трохи про Черкаський обласний навчально-методичний центр психологічної служби

(підрозділ КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради")

Дата нашого народження  - 01.01.2001

Як ми з"явилися? Упродовж десяти років - починаючи з 1991 року - потреба психолого-педагогічного супроводу освітніх закладів задовольнялася діяльністю окремих шкільних та дитсадівських психологів та існуванням посади обласного психолога, що була відкрита при кафедрі педагогіки та психології інституту післядипломної освіти. Згодом ми як окремий центр постали після з"яви наказу Черкаської обласної державної адміністрації від 23 листопад 2000 року №263 "Про створення центру практичної психології та соціальної роботи". У документі йшлося про створення центру як структурного підрозділу обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників зі своїм Положенням.

Хто працює у центрі? - завідувач центру, методист-практичний психолог, методист-соціальний педагог. У 2014 році посада методиста-соціального педагога "розчиняється" у посаді завідувача центру.

Для чого ми? - за своїми обов"язками ми маємо піклуватися про психологічне та соціальне здоров"я дітей та дорослих, а також про комфортні умови для їхнього навчання, спілкування та праці. Ми також покликані опікуватися навчанням та професійним розвитком психологів та соціальних педагогів області, які працюють у дитсадках, школах, гімназіях, освітніх комплексах, інтернатах, училищах, ліцеях та коледжах. У нас є така ланка фахівців, як методисти з психологічної служби в містах, районах, територіальних громадах. Їхні завдання схожі на наші, з тією лише різницею, що місцевий рівень не передбачає післядипломної підготовки спеціалістів за спеціальними державними навчальними програмами. Важливим завданням для освіти є створення такої служби, де спеціаліст був би у кожному закладі чи організації, а всі фахові осередки були організовані (разом з цим, а, можливо, і окремо) у форматах центрів. І хоч самотужки, без підримки зробити нам це не під силу, адже ми не маємо функцій адміністрування, одначе за показником забезпеченості закладів фахівцями перебуваємо на шостому місці по Україні (дані за 2014 рік). Звісно, є куди рости, але не все так і погано.))

Як ми зростали? - ми починали з семінарів та творчих груп, невеличких звітів та переважно реферативних статей спеціалістів. У нас навіть спочатку не було телефона з вихідним дзвінком. Згодом нас вперше запросили до участі у міжнародному проекті (2006 рік, США-Великобританія-Україна, "Жодної дитини поза увагою"), довірили читати курси підвищення кваліфікації практичних психологів та соціальних педагогів і надали комп"ютер :)). У 2011 році ми уклали нові навчальні програми для курсів підвищення кваліфікації фахівців психологічної служби, включивши до розділу фахової підготовки посібника власні, розроблені нами заняття, а також програми факультативів. Що маємо натепер? Семінари і творчі групи зберігають свою актуальність, звіти стали "пухкішими", статті і методички - предметнішими (переважно це логістика розбудови служби у розрізі "події", "регіони", "персоналії", "теми" та осмислення певних досягнутих результатів :). Ми налагодили стосунки з Інститутом позитивної та крос-культурної психотерапії та менеджменту в Україні та Черкаським Національним університетом (у 2010 році). Навчальні програми цих закладів дають можливість фахівцям служби отримувати додаткові знання. За час, починаючи від 2009 року, працівники центру отримали статус сертифікованих тренерів у різних державних та міжнародних програмах. "Літературні", "рукодільницькі", "співочі" та інші творчі таланти дозволяють нам створювати продукти для дітей, підлітків та інших споживачів послуг, які виходять за коло наших професійних компептенцій. Так, починаючи з 2007 року за авторством працівника центру були "помічені" дописи у ряді дитячих та підліткових журналів видавництва "Весела перерва", в т.ч. психологічні сторінки, а за сприяння та прямої участі ще одного працівника юнь Черкащини знаходить застосування своїм різноманітним талантам у гуртках, студіях, участі в акціях і амбітних проектах). Професійна комунікація центру розширилася за рахунок Інтернет-конференцій та Інтернет-семінарів, шкіл професійної майстерності, творчих майстерень, інтервізійних та супервізійних груп, співпраці з громадськими організаціями, взаємодії з місцевими медіа. З 2010 року почав працювати цей сайт. У 2013 році сайт набув статусу Інтернет-клубу з однойменною назвою та власним Положенням.

Наша філософія (однією фразою) - спрощувати складне, дорощувати просте, милуватися досконалим :))

Що ми любимо? - подорожувати, писати для дітей і дорослих, фотографувати, пізнавати людей, світ і себе.

Як нас знайти? - Україна, 18003, м.Черкаси, вул.Бидгощська, 38/1, к.109 (І-й поверх), (0472) 64 41 07, psysluzhba@ukr.net