Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Грудень » 1 » Форми роботи працівника освіти на час карантину
14:01
Форми роботи працівника освіти на час карантину

Мало хто цим користується, але те, на що ви точно маєте право, це написати ЗАЯВУ про ДИСТАНЦІЙНУ роботу, навіть якщо заклад не переведено на дистанційну форму роботи. Підстава для такої заяви - наявність у вашій групі контактів хоча б одного хворого (норма для закладу освіти). Тобто, якщо у закладі освіти захворіла хоча б одна людина, а ви, що природно, були з нею у контакті, то таку заяву писати вже можна. При цьому вас не можуть примусити йти здавати тест на ковід та йти на самоізоляцію, якщо у вас немає ознак респіраторного захворювання. Тобто, ви не зобов'язані йти до лікаря.

І ще чомусь ніхто не згадує про таку форму роботи, як віддалена робота в режимі РЕАЛЬНОГО ЧАСУ через ІНТЕРНЕТ. Тобто, посадові обов'язки виконуються вами чітко згідно встановленого у закладі режиму (на відміну від дистанційної роботи, яка може виконуватись у вибраний вами час). Яким чином це зробити? очевидно, робота в режимі реального часу може мати вигляд онлайн трансляції (або щось на зразок цього, за домовленістю).

Вибравши такі форми роботи, ви збережете здоров'я собі, іншим, а також свої гроші (адже під час самоізоляції ви їх втрачаєте, до того ж під час вашої самоізоляції за вами може стежити поліція, епідемстанція чи інші неприємні органи, а також доведеться розкрити всі свої "паролі" і явки", як от дійсне місце проживання і т.п. Особисто я до такого подвигу, як вказати свою дійсну адресу та людину, з якою живу, не готова). Мужності вам у захисті своїх прав!

А ТЕПЕР ПІДСТАВИ:

Закон України Про освіту (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380) : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text :

«Ст. 9. «Форми здобуття освіти: 1. Особа має право здобувати освіту в різних формах або поєднуючи їх. Основними формами здобуття освіти є: ІНСТИТУЦІЙНА (очна (денна, вечірня), заочна, ДИСТАНЦІЙНА, МЕРЕЖЕВА); індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж, на робочому місці (на виробництві); дуальна».»

Кодекс законів про працю України (редакція від 25.10.2020) : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text :

«Ст. 60. ДИСТАНЦІЙНА (НАДОМНА) РОБОТА – ЦЕ ТАКА ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, У ТОМУ ЧИСЛІ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ, але поза приміщенням роботодавця»

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, № 29, ст. 228) (редакція від 23.05.2020) : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1645-14#Text :

«Ст. 23. ВІДСТОРОНЕННЯ ВІД РОБОТИ ОСІБ, ЯКІ Є БАКТЕРІОНОСІЯМИ. У разі якщо бактеріоносіями є особи, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, такі особи ЗА ЇХ ЗГОДОЮ ТИМЧАСОВО ПЕРЕВОДЯТЬСЯ НА РОБОТУ, НЕ ПОВ'ЯЗАНУ З РИЗИКОМ ПОШИРЕННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ. Якщо зазначених осіб перевести на іншу роботу неможливо, вони відсторонюються від роботи в порядку, встановленому законом. На період відсторонення від роботи цим особам виплачується допомога у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.»

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2020, № 16, ст.100) (редакція від 18.04.2020) : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20#Text :

«II. Прикінцеві положення. 2. Установити, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): 1) РОБОТОДАВЕЦЬ МОЖЕ ДОРУЧИТИ ПРАЦІВНИКОВІ, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, ВИКОНУВАТИ ПРОТЯГОМ ПЕВНОГО ПЕРІОДУ РОБОТУ, визначену трудовим договором, ВДОМА, а також НАДАВАТИ ПРАЦІВНИКУ, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, ЗА ЙОГО ЗГОДОЮ ВІДПУСТКУ; 2) власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом МОЖЕ ЗМІНЮВАТИСЯ РЕЖИМ РОБОТИ ОРГАНІВ, ЗАКЛАДІВ, ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ, зокрема щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. […]»

Постанова Верховної Ради України від 20.10.2020 №937-ІХ «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз» : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/937-20#Text :

«2.8. 2) створити МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ТРИВАЛОГО СОЦІАЛЬНОГО ДИСТАНЦІЮВАННЯ ТА САМОІЗОЛЯЦІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ З ГРУП РИЗИКУ […]»

Постанова КМУ від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/641-2020-%D0%BF#Text :

«39. Рекомендувати органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити: на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості - також РОБОТУ В РЕЖИМІ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ ІЗ ЗБЕРЕЖЕННЯМ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, ДИСТАНЦІЙНУ (НАДОМНУ) РОБОТУ»;

«40. Рекомендувати суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою ВСТАНОВЛЕННЯ ПОЧАТКУ РОБОТИ О 9-Й, 10-Й ГОДИНІ ЧИ БІЛЬШ ПІЗНІЙ ЧАС. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час […]для суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності: […]освіта […]»

«42-1. Рекомендувати […] закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти перейти з 15 жовтня до 15 листопада 2020 р. на дистанційну форму навчання […]»

Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 р. №50https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%A1%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%80/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%2050.pdf

Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 р. №42 (втр.ч.): https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0042488-20#Text

Наказ МОНУ від 16.03.2020 р. № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СOVID-19»: https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-organizacijni-zahodi-dlya-zapobigannya-poshirennyu-koronavirusu-s-ovid-19?fbclid=IwAR0_dpwDXpXYdSTb0DNlDUCTZrc9Rfjo-ViJ_sivcGObSW8ohiJ_A_g_rzU :

«2. Керівникам установ освіти і закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти на період карантину ЗАБЕЗПЕЧИТИ: виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами, та у виняткових випадках шляхом ущільнення графіку освітнього процесу, а також ВИКОНАННЯ ПРАЦІВНИКАМИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ІНШОЇ РОБОТИ (ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ, МЕТОДИЧНОЇ, НАУКОВОЇ ТОЩО) (крім закладів дошкільної, позашкільної освіти та установ освіти);

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ГНУЧКОГО (ДИСТАНЦІЙНОГО) РЕЖИМУ РОБОТИ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ відповідно до Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04 жовтня 2006 року № 359 […]»

Міністр соціальної політики Марина Лазебна (11 листопада 2020, засідання уряду): «Що треба робити працівникам, які мали контакти з особами, що захворіли на COVID-19? Працівник повинен звернутися до роботодавця, пояснити, що мав контакт з особою, яка захворіла на COVID-19 та попросити два тижні працювати в дистанційному режимі. Відповідно до рішення уряду, роботодавці на сьогодні мають право перевести своїх працівників на дистанційну роботу; якщо такої можливості немає, то скористайтесь державною програмою підтримки самоізоляції».

Ще роз'яснення:

https://www.facebook.com/Education.Ombudsman.Sergii.Gorbachov/photos/a.216323848940421/817236395515827/?type=3&__tn__=-UK-R

https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/62282?fbclid=IwAR3UtudGb7as-euA5VpkwxceJdFUnL24fj8SkEslC1BXJuoa4Ink7KeU5hM

https://uteka.ua/ua/publication/commerce-12-karantyn-122-u-rabotnika-covid-19-dejstviya-rabotodatelya?fbclid=IwAR0kBAKDU85j0nOTcWEy2P26R2P0jHKUZtcaK7Bgo3BRQBkisiNdNf3pKqQ

Підготувала Т. Артеменко

Переглядів: 346 | Додав: psycommunity | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]