Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Березень » 15 » ресурсна підтримка роботи спеціаліста психологічної служби
15:14
ресурсна підтримка роботи спеціаліста психологічної служби

15 березня 2016 року в стінах інституту пройшов семінар-практикум для спеціалістів психологічної служби «Ресурсна підтримка роботи спеціаліста психологічної служби у наданні допомоги особам (сім’ям), які перебувають у складних життєвих ситуаціях». Цього разу захід зібрав 77 фахівців, серед яких були керівники психологічних служб районів та міст Черкаської області, голови методичних об'єднань, працівники навчальних закладів інтернатного типу, центрів соціально-психологічної реабілітації та навчально-реабілітаційних центрів, представники ПМПК, психологи та соціальні педагоги ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а.

Нормативно-правові аспекти роботи спеціалістів розкрила Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи. Також вона ознайомила аудиторію з відновними техніками, такими, як медіація та коло. Ольга Перепада, практичний психолог навчально-методичного центру практичної психології та соціальної роботи методичного кабінету відділу освіти Ватутінської міської ради, окреслила основні запити, що виникають у процесі забезпечення психологічної допомоги військовим та членам їхніх сімей. Про підтримку ресурсу спеціаліста психологічної служби у роботі з агресивними та аутоагресивними дітьми розповіла Лідія Хоменко, директор районного учбово-методичного центру практичної психології відділу освіти Городищенської районної державної адміністрації. Тема емоційних установок консультанта і клієнта під час кризового консультування була висвітлена Тетяною Артеменко, методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи. Ірина Ворона, методист центру, представила такий засіб профілактики синдрому емоційного вигорання як аналіз професійної ситуації. Як один із засобів підтримки професійного ресурсу аудиторії було запропоновано для перегляду мотиваційні психологічні короткометражні мультфільми «Маска щастя» та «Про психолога», які стали вдалою метафорою теми семінару.

Після пленарної частини учасники були об’єднані у три групи для опанування практичними аспектами підтримки та відновлення професійного ресурсу. Секцію, на якій практичні психологи та соціальні педагоги вправлялися у формуванні позитивних емоційних ставлень у консультативній взаємодії, провела Тетяна Артеменко. Ольга Перепада на своєму секційному практикумі відпрацювала зі спеціалістами окремі техніки роботи з психологічною травмою. Ділова гра «Професійна взаємодія» була організована тренером Лідією Хоменко.

Захід пройшов динамічно та наповнено, залишивши по собі цікаві фото, відео та вдячні відгуки учасників. Організаторами сформовано електронну теку матеріалів семінару, що зберігається на Інтернет-ресурсах та доступна для його учасників.

Більше вражень та фото див. за гіперпосиланнями

http://psycenter.at.ua/photo/seminari/seminar_15_03_2016/17

http://prava-cheloveka.at.ua/

http://oipopp.ed-sp.net/node/16498

https://www.facebook.com/groups/817697061673636/

Т.Артеменко

Переглядів: 689 | Додав: psycommunity | Теги: аутоагресія, травма, ресур, агресія, Семінар, Ставлення | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]